Dualarda buluşmak dileğiyle...

CepVakit 2016 ve Alternatif Namaz Vakti Programları

Cepvakit 2016 diğer namaz vakti programlarına göre daha sade bir tasarıma sahip. Bu yüzden daha az şarj tüketiyor. Vakte kalan süreyi bildirim ekranında da göstermesi onu diğer programlardan daha kullanışlı yapıyor. Yani programa girmeden kalan süreyi  görebiliyoruz.Namaz vakitleri programları içersinde sade, dinamik ve reklamsız bir arayüze sahip olması ile ön plana çıkmaktadır. CepVakit 2016 internet gerektirmez, offline namaz vakitleri programıdır. Cep Vakit 2016 sadece Türkiye'deki illere göre vakitleri gösteriyor. Kıble bulucu ile istediğiniz her yerde kıblenizi tayin etmenizi sağlıyor. Daha doğru bir kıble tahmini için yanınızda manyetik sapmaya neden olabilecek nesne ve cihazlardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Namazlarımızı hakkıyla ikame edebilmek dileğiyle...

Cepvakit 2016 indir / Download


Cep Vakiti tamamen veya kısmen(bazı fonksiyonlarını) çalıştıramayanlar aşağıdaki çözümleri deneyerek sonuca ulaşabilirler.
-Cep Vakit i kurmadan önce eski sürümleri telefonunuzdan kaldırın, daha sonra yeni sürümü kurun. Çakışma olabileceği için sorun oluşturabiliyor. Bu arada eski sürümde kaza çetelesi ve tesbih kısmındaki bilgilerinizi bir yere not edin. Eğer yeni sürümü eski sürümün üzerine kurduysanız "Varolan program dosyalarını değiştirilsin mi?" uyarısı karşınıza çıkacaktır. Bu soruya evet dememiz gerekiyor.
-2016 sürümünde vakitlerde telefonu sessize alma özelliği eklenmiştir.
-Uyarım sesi,  titreşim veya ezan okuma gibi fonksiyonlar sadece normal sürümde mevcuttur.  Bu özelliklerin kullanılabilmesi için telefonunuzun tercihlerinde uyarı seslerinin açık olması ve telefonunuzun sesli konumda olması gerekmektedir.
-Varsayılan ayarlarda uyarım özelliği kapalı olduğu için her vakit için ayrı ayrı (kaç dk önce ezan okunacağına dair) ayar yapmanız gerekmektedir.
-Ezan okuması için programın arka planda çalışmaya devam etmesi gerekmektedir. Bunun için telefonunuzun Menü tuşunu kullanarak programın arka planda çalışmasına izin verin.
-Telefonunuzun Cepvakitin normal sürümünü desteklemesi için MIDP 2.0 Java desteğine sahip olması gerekmektedir. Bazı telefonlar uygulamayı çalıştırmasına rağmen uyarım fonksiyonlarını çalıştırmayabilir.
-Diğer fonksiyonlar(Titreşim ve uyarım) çalışmasına rağmen ezan okumuyorsa telefonunuzda ana dizine mp3 formatında bir ezan atın ve programın o ezanı görmesi için gerekli ayarlamaları yapın.(Program içinde bu konuda bilgi verilmektedir)
-Normal sürümde programın ezan okuyup okumadığını deneyebilmek için uyarım ayarlarında bir sonraki ezan vakti ile ilgili bölüme ezana kaç dk kaldıysa onu girmeniz gerekiyor. Denemek için bu dakikayı her seferine kalan vakte göre azaltarak girmeniz gerekiyor. Uyarımın vakitten sonra yapılmasını, örneğin öğle ezanı okunduktan 10 dk sonra uyarı vermesini  istiyorsanız o bölüme eksi on (-10) değerini girmeniz gerekmektedir.

Cepvakit 2016 i çalıştıramayanlar aşağıdaki yazılımları deneyebilirler.
 Diyanetin mobil arşivi 
(Telefonunuzun modeline göre seçin indirin)
♦ Pray Mobile 3.7 (java) (Her yıl güncelleme istemez, birkaç dakika Diyanet ile fark var)


cep vakit android, cepvakit google play cepvakit apk, cep vakit bada, cepvakit blackberry,cep vakit android, cepvakit apk, cep vakit bada, cepvakit blackberry, cepvakit.com 2016, cepvakit download, cepvakit gezginler, www.cepvakit.com, cep vakit indir, cep vakit indir 2016, cepvakit index, cepvakit jar, cepvakit kible, cepvakit mobil, cep vakit nokia, cepvakit nokia 6300, cep vakit programı indir, cep vakit programı, cepvakit program, cepvakit samsung, cepvakit türkçe, cepvakit uyumlu telefonlar, cepvakit v.0, cepvakit wap, cepvakit yükleme, cepvakit-zip download, a_ cepvakit _, cepvakit , cepvakit 2, cepvakit v5., cepvakit 5, cep vakit 7.0, cep vakit 6.0 indir,  namaz vakti bildirme programı, namaz vakti programı cep telefonu, namaz vakti programı diyanet, namaz vakti ezan okuma programı, namaz vakti programı gezginler, namaz vakti hesaplama programı, namaz vakti programı indir, cep kıble ve namaz vakti programı v6.7 indir, mobil namaz vakti programı, namaz vakti namaz vakitleri programı indir, cep telefonu için namaz vakti programı, namaz vakti uyarı programı, namaz vakti programı, namaz vakti programı, cep kıble ve namaz vakti programı indir, prayer for mobile phone, prayer for imobile, prayer for imobile, prayer time for mobile, prayer for imobile, prayer times for mobile , prayer times for windows mobile, prayer for imobile, , prayer times für handy, prayer handy, handymans prayer, handy prayer of, handy prayer quotes 
Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdi gözler sizin üzerinizde...

0 yorum:

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca konu ile ilgili yorumlar yazınız. Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istedikleriniz varsa iletişim formunu kullanın.
Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır. İsimsiz yorumlar artık yayınlanmayacaktır.